MIS Implant Technologies Ltd.

MIS Implants

MIS Implant Technologies Ltd należy do światowej czołówki firm produkujących implanty. Firma powstała w 1995 roku, dziś system implantologiczny MIS jest oferowany w 65 krajach. Osiemdziesiąt procent ogólnej sprzedaży firmy stanowi eksport do krajów na całym świecie. Ten dynamiczny rozwój należy przypisać prostocie zastosowania systemu, jego innowacyjności oraz atrakcyjnej cenie. Implanty MIS są produkowane i pakowane zgodnie z międzynarodowymi standardami: normą ISO9001:2000 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży implantów stomatologicznych i akcesoriów stomatologicznych, normą ISO 13485:2003 w zakresie medycznych akcesoriów z zakresu stomatologii, Dyrektywą Unii Europejskiej 93/42/EEC – znak CE dla implantów stomatologicznych i nadbudowy protetycznej, amerykańskim system kontroli jakości pożywienia i medykamentów – FDA, wymaganiami Ministerstwa Zdrowia Izraela w zakresie implantów stomatologicznych i nadbudowy protetycznej.

Więcej o MIS Implants Ltd.

GEISTLICH

Geistlich PharmaSzwajcarska firma Geistlich Pharma AG wytwarza innowacyjne biomateriały wykorzystywane do regeneracji tkanek twardych i miękkich w stomatologii i chirurgii twarzowo-szczękowej. 160 lat doświadczeń w dziedzinie przetwarzania kości i kolagenu pozwoliło opracować techniki umożliwiające zachowanie struktury kolagenu w surowcach lub jego całkowite usunięcie bez uszkodzenia innych komponentów.

Więcej o Geistlich:

www.geistlich-pharma.com
www.bio-oss.com
www.bio-gide.com

ACTEON

ActeonACTEON SATELEC® jest światowym liderem w produkcji piezoelektrycznych ultradźwiękowych generatorów a także urządzeń do piezochirurgii. ACTEON SATELEC® – projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia stomatologiczne oraz medyczne. We współpracy z krajowymi agencjami badawczymi i uniwersytetami, zintegrowane działy projektowania i rozwoju stale rozwijają urządzenia ultradźwiękowe, lampy polimeryzacyjne czy urządzenia do piezochirurgii. Asortyment firmy ACTEON SATELEC jest stale zwiększany w celu uwzględnienia ostatnich innowacji czy rewolucji technologicznych.

Więcej o Acteon

BIOLASE

Biolase

Biolase to producent najbardziej innowacyjnych laserów na świecie, które jednocześnie zostały tak zaprojektowane, aby korzystanie z nich było proste i bezpieczne. Lasery amerykańskiej marki Biolase to specjalistyczne urządzenia dedykowane stomatologom, dlatego od ponad 20 lat są najchętniej wybieranymi laserami przez dentystów.

Więcej o Biolase

Miglionico

Miglionico

Firma Miglionico s.r.l. została założona w 2000 roku. Specjalizuje się w produkcji unitów stomatologicznych, z których wszystkie są w 100% włoskie. Jakość materiału, badania, ciągłe dopasowywanie produktów do wymagań rynku, a także dbałość o szczegóły – to faktory unitów Miglionico, które sprawiają, że unit jest wygodny zarówno dla dentysty, jak i dla pacjenta. Co więcej, wszystkie etapy produkcji są realizowane w fabryce, od starannego doboru surowców do końcowej kontroli jakości. Sukces i wysoka jakość unitów Miglionico wynikają z doświadczenia założyciela firmy, pana Giuseppe Miglionico, który jest obecny w branży dentystycznej od ponad 25 lat. Miglionico projektuje swoje unity z największą pasją i oddaniem, a przede wszystkim ze szczególnym uwzględnieniem detali i ciągłej ewolucji potrzeb rynku, starannie wybierając jakość surowców – nic nie jest pozostawione przypadkowi!

Więcej o Miglionico

Hu-Friedy

hu-friedyFirma Hu-Friedy została założona w 1908 roku przez Hugo Friedmana. Siedziba główna firmy mieści się w Chicago, Illinois. Druga siedziba Hu-Friedy to Leimen, w Niemczech. Hu-Friedy jest liderem na światowym rynku instrumentów, używanych w stomatologii. Współpracuje z prywatnymi praktykami, szkołami stomatologicznymi i wiodącymi autorytetami w tej dziedzinie. Posiada swoich przedstawicieli w ponad 60 krajach. Wizytówką firmy są: wysoka jakość, zaawansowana technologia i innowacyjny design produktów.

Więcej o Hu-Friedy

Silfradent

Silfradent

Silfradent jest włoską firmą z siedzibą w środku uroczego Parku Narodowego na granicy między Romanią i Toskanią. Od 1975 roku specjalizuje się w produkcji instrumentów dla laboratoriów protetycznych. Laboratorium badawcze Silfradent stworzyło wiele rozwiązań w celu ułatwienia pracy protetyków. Silfradent oferuje szeroką gamę produktów, między innymi sprawdzone mikrosilniki, potężne generatory parowe czy niezawodne wirówki.
Wszystkie instrumenty są projektowane i produkowane zgodnie z dyrektywami europejskimi i zgodne ze specyfikacją CE.

W&H

W&HW&H jest obecne na polskim rynku od 1990 roku. Na początku działało jako przedstawicielstwo firmy-matki W&H. Od roku 1999 funkcjonuje jako W&H Poland Sp. z o.o. Ścisła, ciągła współpraca z akademiami medycznymi i dealerami gwarantuje stałą obecność firmy na polskim rynku jak również dokładne informacje na temat produktów firmy W&H. Innowacyjność i wysoka jakość produktów W&H stała się faktem dobrze rozpoznawalnym wśród stomatologów. Obecnie Firma W&H POLAND Sp z o.o. jest na terenie Polski wyłącznym przedstawicielem firm: W&H Dentalwerk Bürmoos GmbH, EMS – Electro Medical Systems oraz Ionyx. W&H produkuje precyzyjne instrumenty dla stomatologii, gabinetów dentystycznych, pracowni protetycznych jak również urządzenia do mikrochirurgii . Turbiny, kątnice, autoklawy, chirurgia W&H reprezentują najwyższy poziom.

Więcej o W&H

Hager&Meisinger

meisingerFirma Hager&Meisinger powstała w roku 1924 z połączenia istniejącej od 1888 r. firmy Meisinger i powstałej w 1912 roku firmy Hager. Doskonale rozpoznawana marka Meisinger jest w tej chwili jedną z najbardziej szanowanych wśród producentów narzędzi rotacyjnych. Historia firmy rozpoczęła się od produkcji wierteł dentystycznych. Później w palecie jej produktów pojawiły się inne produkty dla przemysłu i rzemiosła, zwłaszcza jubilerów.
Od samego początku firma związana jest z Dusseldorfem. W roku 2001 Meisinger otworzył swoja filię w USA w Jacksonville na Florydzie. Do dnia dzisiejszego firma sprzedała ponad 2 miliardy produktów do 120 krajów świata. Meisinger posiada od 1995 r certyfikat zgodności z DIN EN ISO 9001 i EN 46001. Hasłem firmy jest TRADYCJA, PRECYZJA, INOWACJA .

Więcej o Meisinger

Nouvag

nouvagFirma, która powstała w 1971 roku jako małe skromne przedsięwzięcie teraz jest głównym dostawcą dla przemysłu medycznego i stomatologicznego, znanym na całym świecie. W Polsce jest znana jako producent znakomitych fizjodyspenserów z serii MD.

Więcej o Nouvag

Ribbond

ribbondOd 1992 roku producent taśmy wzmacniającej, która znakomicie sprawdza się w stomatologii. Jedyne w swoim rodzaju połączenie właściwości opatentowanego splotu oraz łatwo wiążących się, wysokowytrzymałych włókien zapewnia taśmie Ribbond znacznie większą odporność na łamanie i pękanie niż w przypadku jakiegokolwiek innego materiału wzmacniającego.

Więcej o Ribbond

DiaDent

diadentDiaDent powstał w 1985 roku i jest obecnie jednym z wiodących dostawców materiałów endodontycznych. W ciągu 25 lat działalności firma stopniowo rozszerzała swoją ofertę osiągając pełne spektrum produktów niezbędnych w endodoncji. Aby zaspokajać oczekiwania najbardziej wymagających klientów stale udoskonalamy jakość naszych produktów i serwisu, jednocześnie dbając o to, by zachować umiarkowany poziom cen. Marka DiaDent zasłużyła na pełne zaufanie lekarzy dentystów, wszystkie produkty DiaDentu poddawane są rygorystycznemu Systemowi Kontroli Jakość zgodnie z normami ISO 9001 i ISO 13485.

Więcej o Dia-Dent

Medizintechnik Gulden

Medizintechnik GuldenW 1997 roku Medizintechnik Gulden otrzymał od Siemens AG pełną wyłączność na produkcję i sprzedaż Periotestu. Urządzenie jest jedynym produktem w ofercie Medizintechnik Gulden, dlatego firma może się w pełni koncentrować na jego ulepszaniu i rozwoju. Prócz produkcji i sprzedaży Medizintechnik Gulden oferuje również pełny serwis Periotestu.

Więcej o Medizintechnik Gulden

Partnerzy edukacyjni

Dental Skills Institute

DSI Dental Skills InstituteDSI – Dental Skills Institute (wcześniej Akademia Garmedu) od 2007 r. organizuje i prowadzi programy rozwojowe dla lekarzy stomatologów. Zdobyte doświadczenia pozwoliły wypracować unikalną formułę nauczania umiejętności dentystycznych. Ucząc umiejętności zawodowych, kieruje się czterema zasadami, które zapewniają sukces szkoleniowy: unikalna formuła (maksimum praktyki + teoria), 70% zajęć to ćwiczenia praktyczne, małe grupy (max 14 osób) umożliwiające najbardziej optymalne warunki pracy oraz wsparcie w trakcie i po zakończeniu zajęć (konsultacje z wykładowcami, dostęp do strefy E-learning DSI, zawierającej szereg materiałów pomagających w dalszym kształceniu i doskonaleniu nowych umiejętności). Oferta DSI skomponowana jest z różnorodnych szkoleń tak, aby każdy mógł znaleźć najbardziej dopasowany do własnych potrzeb program edukacyjny.

Więcej o Dental Skills Institute

Implant Masters Poland

To elitarne stowarzyszenie o charakterze non-profit,  którego zadaniem jest propagowanie najwyższych standardów leczenia w implantologii stomatologicznej. Zrzesza grono doświadczonych implantologów, którzy jako pierwsi w Polsce ukończyli studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W.Goethego we Frankfurcie nad Menem.

PASE

 

Polska Akademia Stomatologii Estetycznej powstała w październiku 2003 roku. Pasja kilku lekarzy, którzy jako Członkowie Założyciele powołali do życia PASE, do dnia dzisiejszego zaraża kolejne pokolenia kończące wydział stomatologii. Celem Akademii jest wspieranie dążenia do doskonałości w stomatologii estetycznej.

PASE to organizacja nastawiona na popularyzację najnowocześniejszych rozwiązań we współczesnej stomatologii ze szczególnym uwzględnieniem estetyki i funkcji, szukając najlepszych rozwiązań dla Pacjentów i profesji stomatologicznej.

Patronat

Digital Dentistry Society Poland

Digital Dentistry Society Poland DDS
Digital Dentistry Society (DDS) to międzynarodowe stowarzyszenie naukowe założone w celu promowania wiedzy na temat cyfrowej stomatologii na świecie. Stowarzyszanie powstało w 2015 roku. Na jego czele stanął jako pierwszy Prezydent – prof. Giuseppe Luongo. Ta dynamicznie rozwijająca się organizacja, posiada już wielu członków w 30 krajach świata, w 28 zarejestrowanych Ambasadach, w tym działającej od czerwca 2018 r. Ambasadzie w Polsce. Misją stowarzyszenia jest sprawdzanie, walidacja i edukacyjna platforma dla nauki i technologii w stomatologii.

Więcej o Digital Dentistry Society Poland