MIS SPRZEDAJE UDZIAŁY

27 czerwca 2016 roku firma MIS Implants Technologies ogłosiła zawarcie umowy sprzedaży udziałów z firmą Dentsply Sirona.

W rezultacie negocjacji pomiędzy firmami, MIS Implants Technologies sprzedało 100 proc. udziałów. Kwota transakcji to 375 milionów dolarów. Kontrakt przewiduje zachowanie marki i organizacji MIS na wszystkich światowych rynkach. Osoby zarządzające firmą i wytyczające jej strategię pozostają niezmienione. 

„Zmiany właścicielskie w branży implantologicznej są nieuniknione i świadczą o dynamicznym rozwoju rynku i jego konsolidacji. Ta transakcja jest dowodem na to, że MIS jest prężnie rozwijającą się firmą z innowacyjnymi produktami  na rynku premium (np. V-Concept), na tyle atrakcyjną, aby zainwestować w jej zakup. Jednocześnie wierzę, że sprzedaż udziałów pozwoli na jeszcze lepsze finansowanie nowatorskich koncepcji  implantologicznych MIS i możliwe będzie osiągnięcie synergii działań pomiędzy MIS i Dentsply Sirona, która przyniesie liczne korzyści dla obu stron. Zgodnie z przyjętą strategią i dzięki ciągłości umów dystrybucyjnych marka MIS pozostanie obecna na polskim rynku, a firma Medif Sp. z o.o. (właściciel marki MIS Poland) nadal pozostaje dystrybutorem produktów MIS.” – komentuje Jacek Nitecki, CEO MIS Poland.

 

Umowa wejdzie w życie w przeciągu najbliższych miesięcy.