O nas

MEDIF od 1994 r. zaopatruje gabinety i kliniki stomatologiczne w implanty, produkty do chirurgii, periodontologii, endodoncji, ortodoncji, stomatologii zachowawczej, urządzenia specjalistyczne oraz środki ochrony osobistej.

Naszą ofertę budujemy, kierując się trzema zasadami:

  • bezpieczeństwem pacjenta,
  • wygodą lekarza,
  • relacją jakości produktów do ich ceny.

W naszej ofercie zapewniamy:

  • produkty renomowanych światowych firm, m.in.: MIS Implants Technologies, Geistlich Pharma, Acteon, Biolase,  Miglionico, Hu-Friedy, Silfradent, W&H, Meisinger,  DiaDent, Ribbond, Nouvag, 
  • wyczerpującą informację na temat zastosowania wybranego produktu,
  • fachową informację medyczną – nasi konsultanci to bardzo dokładnie wyszkoleni fachowcy,
  • szkolenia dla lekarzy w formie warsztatów, stosujące unikalną formułę zajęć: maksimum praktyki + teoria w połączeniu z rygorystycznie przestrzeganą zasadą małych 14-osobowych grup warsztatowych (realizowane przez naszego partnera firmę Dental Skills Institute).

Ideą naszego funkcjonowania jest dialog z lekarzem. Jesteśmy zawsze otwarci na Państwa propozycje i uwagi. Stale udoskonalamy naszą ofertę po to, by nasi Klienci byli zadowoleni. Satysfakcja lekarza wyznacza sens naszej działalności.

Partnerzy MEDIF

MIS Implant Technologies Ltd.

MIS Implants

MIS Implant Technologies Ltd należy do światowej czołówki firm produkujących implanty. Firma powstała w 1995 roku, dziś system implantologiczny MIS jest oferowany w 65 krajach. Osiemdziesiąt procent ogólnej sprzedaży firmy stanowi eksport do krajów na całym świecie. Ten dynamiczny rozwój należy przypisać prostocie zastosowania systemu, jego innowacyjności oraz atrakcyjnej cenie. Implanty MIS są produkowane i pakowane zgodnie z międzynarodowymi standardami: normą ISO9001:2000 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży implantów stomatologicznych i akcesoriów stomatologicznych, normą ISO 13485:2003 w zakresie medycznych akcesoriów z zakresu stomatologii, Dyrektywą Unii Europejskiej 93/42/EEC – znak CE dla implantów stomatologicznych i nadbudowy protetycznej, amerykańskim system kontroli jakości pożywienia i medykamentów – FDA, wymaganiami Ministerstwa Zdrowia Izraela w zakresie implantów stomatologicznych i nadbudowy protetycznej.

Więcej o MIS Implants Ltd.

GEISTLICH

Geistlich PharmaSzwajcarska firma Geistlich Pharma AG wytwarza innowacyjne biomateriały wykorzystywane do regeneracji tkanek twardych i miękkich w stomatologii i chirurgii twarzowo-szczękowej. 160 lat doświadczeń w dziedzinie przetwarzania kości i kolagenu pozwoliło opracować techniki umożliwiające zachowanie struktury kolagenu w surowcach lub jego całkowite usunięcie bez uszkodzenia innych komponentów.

Więcej o Geistlich:

www.geistlich-pharma.com
www.bio-oss.com
www.bio-gide.com

ACTEON

ActeonACTEON SATELEC® jest światowym liderem w produkcji piezoelektrycznych, ultradźwiękowych generatorów, urządzeń do piezochirurgii oraz innowacyjnych systemów obrazowania radiologicznego.
ACTEON SATELEC® – projektuje, produkuje i sprzedaje urządzenia stomatologiczne oraz medyczne. We współpracy z krajowymi agencjami badawczymi i uniwersytetami, zintegrowane działy projektowania i rozwoju stale rozwijają urządzenia ultradźwiękowe, lampy polimeryzacyjne czy urządzenia do piezochirurgii. Asortyment firmy ACTEON SATELEC jest stale zwiększany w celu uwzględnienia ostatnich innowacji czy rewolucji technologicznych.

Więcej o Acteon

BIOLASE

Biolase

Biolase to producent najbardziej innowacyjnych laserów na świecie, które jednocześnie zostały tak zaprojektowane, aby korzystanie z nich było proste i bezpieczne. Lasery amerykańskiej marki Biolase to specjalistyczne urządzenia dedykowane stomatologom, dlatego od ponad 20 lat są najchętniej wybieranymi laserami przez dentystów.

Więcej o Biolase

Miglionico

Miglionico

Firma Miglionico s.r.l. została założona w 2000 roku. Specjalizuje się w produkcji unitów stomatologicznych, z których wszystkie są w 100% włoskie. Jakość materiału, badania, ciągłe dopasowywanie produktów do wymagań rynku, a także dbałość o szczegóły – to faktory unitów Miglionico, które sprawiają, że unit jest wygodny zarówno dla dentysty, jak i dla pacjenta. Co więcej, wszystkie etapy produkcji są realizowane w fabryce, od starannego doboru surowców do końcowej kontroli jakości. Sukces i wysoka jakość unitów Miglionico wynikają z doświadczenia założyciela firmy, pana Giuseppe Miglionico, który jest obecny w branży dentystycznej od ponad 25 lat. Miglionico projektuje swoje unity z największą pasją i oddaniem, a przede wszystkim ze szczególnym uwzględnieniem detali i ciągłej ewolucji potrzeb rynku, starannie wybierając jakość surowców – nic nie jest pozostawione przypadkowi!

Więcej o Miglionico

Hu-Friedy

hu-friedyFirma Hu-Friedy została założona w 1908 roku przez Hugo Friedmana. Siedziba główna firmy mieści się w Chicago, Illinois. Druga siedziba Hu-Friedy to Leimen, w Niemczech. Hu-Friedy jest liderem na światowym rynku instrumentów, używanych w stomatologii. Współpracuje z prywatnymi praktykami, szkołami stomatologicznymi i wiodącymi autorytetami w tej dziedzinie. Posiada swoich przedstawicieli w ponad 60 krajach. Wizytówką firmy są: wysoka jakość, zaawansowana technologia i innowacyjny design produktów.

Więcej o Hu-Friedy

Silfradent

Silfradent

Silfradent jest włoską firmą z siedzibą w środku uroczego Parku Narodowego na granicy między Romanią i Toskanią. Od 1975 roku specjalizuje się w produkcji instrumentów dla laboratoriów protetycznych. Laboratorium badawcze Silfradent stworzyło wiele rozwiązań w celu ułatwienia pracy protetyków. Silfradent oferuje szeroką gamę produktów, między innymi sprawdzone mikrosilniki, potężne generatory parowe czy niezawodne wirówki.
Wszystkie instrumenty są projektowane i produkowane zgodnie z dyrektywami europejskimi i zgodne ze specyfikacją CE.

W&H

W&HW&H jest obecne na polskim rynku od 1990 roku. Na początku działało jako przedstawicielstwo firmy-matki W&H. Od roku 1999 funkcjonuje jako W&H Poland Sp. z o.o. Ścisła, ciągła współpraca z akademiami medycznymi i dealerami gwarantuje stałą obecność firmy na polskim rynku jak również dokładne informacje na temat produktów firmy W&H. Innowacyjność i wysoka jakość produktów W&H stała się faktem dobrze rozpoznawalnym wśród stomatologów. Obecnie Firma W&H POLAND Sp z o.o. jest na terenie Polski wyłącznym przedstawicielem firm: W&H Dentalwerk Bürmoos GmbH, EMS – Electro Medical Systems oraz Ionyx. W&H produkuje precyzyjne instrumenty dla stomatologii, gabinetów dentystycznych, pracowni protetycznych jak również urządzenia do mikrochirurgii . Turbiny, kątnice, autoklawy, chirurgia W&H reprezentują najwyższy poziom.

Więcej o W&H

Hager&Meisinger

meisingerFirma Hager&Meisinger powstała w roku 1924 z połączenia istniejącej od 1888 r. firmy Meisinger i powstałej w 1912 roku firmy Hager. Doskonale rozpoznawana marka Meisinger jest w tej chwili jedną z najbardziej szanowanych wśród producentów narzędzi rotacyjnych. Historia firmy rozpoczęła się od produkcji wierteł dentystycznych. Później w palecie jej produktów pojawiły się inne produkty dla przemysłu i rzemiosła, zwłaszcza jubilerów.
Od samego początku firma związana jest z Dusseldorfem. W roku 2001 Meisinger otworzył swoja filię w USA w Jacksonville na Florydzie. Do dnia dzisiejszego firma sprzedała ponad 2 miliardy produktów do 120 krajów świata. Meisinger posiada od 1995 r certyfikat zgodności z DIN EN ISO 9001 i EN 46001. Hasłem firmy jest TRADYCJA, PRECYZJA, INOWACJA .

Więcej o Meisinger

Nouvag

nouvagFirma, która powstała w 1971 roku jako małe skromne przedsięwzięcie teraz jest głównym dostawcą dla przemysłu medycznego i stomatologicznego, znanym na całym świecie. W Polsce jest znana jako producent znakomitych fizjodyspenserów z serii MD.

Więcej o Nouvag

Ribbond

ribbondOd 1992 roku producent taśmy wzmacniającej, która znakomicie sprawdza się w stomatologii. Jedyne w swoim rodzaju połączenie właściwości opatentowanego splotu oraz łatwo wiążących się, wysokowytrzymałych włókien zapewnia taśmie Ribbond znacznie większą odporność na łamanie i pękanie niż w przypadku jakiegokolwiek innego materiału wzmacniającego.

Więcej o Ribbond

DiaDent

diadentDiaDent powstał w 1985 roku i jest obecnie jednym z wiodących dostawców materiałów endodontycznych. W ciągu 25 lat działalności firma stopniowo rozszerzała swoją ofertę osiągając pełne spektrum produktów niezbędnych w endodoncji. Aby zaspokajać oczekiwania najbardziej wymagających klientów stale udoskonalamy jakość naszych produktów i serwisu, jednocześnie dbając o to, by zachować umiarkowany poziom cen. Marka DiaDent zasłużyła na pełne zaufanie lekarzy dentystów, wszystkie produkty DiaDentu poddawane są rygorystycznemu Systemowi Kontroli Jakość zgodnie z normami ISO 9001 i ISO 13485.

Więcej o Dia-Dent

Medizintechnik Gulden

Medizintechnik GuldenW 1997 roku Medizintechnik Gulden otrzymał od Siemens AG pełną wyłączność na produkcję i sprzedaż Periotestu. Urządzenie jest jedynym produktem w ofercie Medizintechnik Gulden, dlatego firma może się w pełni koncentrować na jego ulepszaniu i rozwoju. Prócz produkcji i sprzedaży Medizintechnik Gulden oferuje również pełny serwis Periotestu.

Więcej o Medizintechnik Gulden

Partnerzy edukacyjni

Dental Skills Institute

DSI Dental Skills InstituteDSI – Dental Skills Institute (wcześniej Akademia Garmedu) od 2007 r. organizuje i prowadzi programy rozwojowe dla lekarzy stomatologów. Zdobyte doświadczenia pozwoliły wypracować unikalną formułę nauczania umiejętności dentystycznych. Ucząc umiejętności zawodowych, kieruje się czterema zasadami, które zapewniają sukces szkoleniowy: unikalna formuła (maksimum praktyki + teoria), 70% zajęć to ćwiczenia praktyczne, małe grupy (max 14 osób) umożliwiające najbardziej optymalne warunki pracy oraz wsparcie w trakcie i po zakończeniu zajęć (konsultacje z wykładowcami, dostęp do strefy E-learning DSI, zawierającej szereg materiałów pomagających w dalszym kształceniu i doskonaleniu nowych umiejętności). Oferta DSI skomponowana jest z różnorodnych szkoleń tak, aby każdy mógł znaleźć najbardziej dopasowany do własnych potrzeb program edukacyjny.

Więcej o Dental Skills Institute

Implant Masters Poland

To elitarne stowarzyszenie o charakterze non-profit,  którego zadaniem jest propagowanie najwyższych standardów leczenia w implantologii stomatologicznej. Zrzesza grono doświadczonych implantologów, którzy jako pierwsi w Polsce ukończyli studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W.Goethego we Frankfurcie nad Menem.

PASE

 

Polska Akademia Stomatologii Estetycznej powstała w październiku 2003 roku. Pasja kilku lekarzy, którzy jako Członkowie Założyciele powołali do życia PASE, do dnia dzisiejszego zaraża kolejne pokolenia kończące wydział stomatologii. Celem Akademii jest wspieranie dążenia do doskonałości w stomatologii estetycznej.

PASE to organizacja nastawiona na popularyzację najnowocześniejszych rozwiązań we współczesnej stomatologii ze szczególnym uwzględnieniem estetyki i funkcji, szukając najlepszych rozwiązań dla Pacjentów i profesji stomatologicznej.

Digital Dentistry Society

Digital Dentistry Society Poland DDS
Digital Dentistry Society (DDS) to międzynarodowe stowarzyszenie naukowe założone w celu promowania wiedzy na temat cyfrowej stomatologii na świecie. Stowarzyszanie powstało w 2015 roku. Na jego czele stanął jako pierwszy Prezydent – prof. Giuseppe Luongo. Ta dynamicznie rozwijająca się organizacja, posiada już wielu członków w 30 krajach świata, w 28 zarejestrowanych Ambasadach, w tym działającej od czerwca 2018 r. Ambasadzie w Polsce. Misją stowarzyszenia jest sprawdzanie, walidacja i edukacyjna platforma dla nauki i technologii w stomatologii.

Więcej o Digital Dentistry Society